Saloos - 1. výrobce certifikované přírodní bio kosmetiky v ČR

Saloos - 1. výrobce certifikované přírodní bio kosmetiky v ČR

Ryze česká značka Salus/Saloos se od roku 1993 vypracovala na největšího českého výrobce certifikované přírodní  biokosmetiky.  Přináší prvotřídní kvalitu, která na českém trhu chyběla.  Svými produkty dokazuje, že můžeme pečovat o své tělo bez pomoci výdobytků chemie.  Její čistě přírodní základ z rostlinných olejů a bio olejů lisovaných za studena je zárukou mimořádné účinnosti.

Výrobky značky Saloos naturcosmetic obsahují nejvyšší možný podíl čistých přírodních látek. Zásadně neobsahují minerální oleje (paraffinum liquidum, vyráběné z ropy) nebo rafinované oleje. Nenajdete v nich syntetické vonné látky, konzervanty ani barviva.

Kosmetika nevyvolává alergické reakce a je vhodná pro všechny typy pleti. Tělové a masážní oleje se staly symbolem dostupnosti kvalitní péče a každodenní starostlivosti o tělo s pomocí přírody. Díky nejšetrnějším výrobním postupům zůstávají oleje „živé“ a tím pádem mimořádně účinné. Kosmetika Salus obsahuje rostlinné oleje výhradně lisované za studena a stoprocentní esenciální oleje. Díky lisování za studena si oleje zachovávají nejvyšší možné množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě.

Certifikovaná přírodní bio kosmetika Saloos
S rostoucí nabídkou různých „přírodních" produktů má zákazník stále těžší orientaci ve výběru skutečně kvalitního přírodního výrobku. Z tohoto důvodu zavádí česká kontrolní obecně prospěšná společnost KEZ (Kontrola ekologického zemědělství) certifikaci kosmetiky vyráběné z přírodních a ekologických surovin. Standardy CPK bio pro přírodní biokosmetiku vycházejí z renomované mezinárodní certifikace Ecocert.

Nová značka CPK bio
Označení CPK bio najdete pouze na výrobcích, které obsahují čisté přírodní suroviny a biosuroviny z ekologického zemědělství nebo volného sběru. Touto značkou se Česká republika zařazuje mezi vyspělé evropské země, které si standardy bio kosmetiky pečlivě hlídají.

Produkty Saloos označené ochrannou značkou CPK bio garantují splnění všech níže uvedených kritérií:

  • Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších rostlinných surovin prvotřídní kvality a surovin pocházejících z ekologického zemědělství, případně ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě
  • Sběr probíhá šetrným způsobem, s přihlédnutím na ochranu životního prostředí 
  • Zásadně neobsahují minerální oleje (Paraffinum Liquidum), vazelínu ani jiné další ropné produkty, silikony 
  • Při jejich výrobě nejsou používány žádné syntetické vonné, konzervační a barvicí látky
  • Neobsahují suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, glycerin, vorvaňovinu, norkový tuk a další)
  • Výrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny 
  • Použité výchozí suroviny ani hotové výrobky nejsou testovány na zvířatech 
  • Neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny 
  • Je zajištěna ekologická likvidace odpadů, ekologická únosnost výroby a obalových materiálů