Síla přírody v esenciálních olejích

Použití éterických olejů je stejně staré jako lidé a jejich bolesti. Znaly je všechny dávné civilizace. Vůně rostlinných silic příznivě působí na náš nervový systém a emoce, podporuje imunitní systém a spouští ozdravný proces celého organismu. Protože silice působí komplexně a hluboce, je nutné dbát na jejich kvalitu a užívat skutečně 100% přírodní produkty. Jedině tak můžete dosáhnout žádaných výsledků.

Pár slov o rostlinných silicích

Rostlinné silice jsou obsaženy nejen v květech a plodech, ale i v listech, kůře a kořenech. Jejich chemické složení je velmi komplikované, v laboratorních podmínkách nenapodobitelné. Silice jsou nejčastěji získávány z rostlin destilací, lisováním nebo extrakcí, přičemž u mnohých rostlin je velmi důležitá denní doba sběru. Na výrobu několika kapek je někdy potřeba až kilogramu suroviny. Novodobé dějiny esenciálních olejů jsou provázeny pokusy o napodobení jejich vůní syntetickou cestou. Avšak tyto syntetické látky nikdy nenahradí účinky přírodních silic.

Jak působí vůně na náš organizmus

Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji ze všech vjemů. Čichové nervy jsou spojeny přímo s tou částí mozku, která hraje klíčovou roli při spouštění emocionálních reakcí, jakou je radost, náklonnost, zlost, žal či sexuální a erotické naladění. Otisk vůní se ukládá do paměti daleko pevněji než název rostliny. Mozek reaguje na vůně a může vyvolat impulsy, pro naše tělo příznivé, a to i dlouhodobě. S čichovými nervy je těsně spojená i intelektuální a analytická část mozku. Funkce čichu je zároveň i funkcí varovnou. V rostlinných vůních naleznete vůně příjemné a nepříjemné. Spolehněte se proto při výběru olejů i na váš nos a vybírejte to, co mu lahodí. Kromě toho molekuly silic vstupují vdechnutím do plic a odtud pak do celého těla. Tím je účinek násoben. Proto je nesmírně důležitá čistota a kvalita esenciálních olejů.

Možnosti použití

Vůně esenciálních olejů vás může provázet celým dnem. V kanceláři, kde pohlcuje pachy a osvěžuje, při studiu, při koupeli, masáži, odpočinku i během spánku.

 • Inhalace
  1)  Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Do vody nakapeme 3 – 8 kapek esenciálního oleje. Plamínek svíčky ohřívá misku, ze které se jako první odpařují těkavé vonné silice. Také stačí nádobku s olejem položit na topení nebo nakapat éterický olej na papírový kapesník (a použít například při dlouhé jízdě autem).
  2)  Tam, kde je hořící čajová svíčka v aromalampě nebezpečná, nahradí aromalampu jak funkčně, tak i esteticky různé aroma-předměty jako jsou tzv. aromakameny (v podobě různých tvarů z keramiky - hvězdy, spirály, květy, malé sošky, kostky ....) či dokonce elektrické difuzéry.
 • Koupele
 • Masáže
 • Potírání pokožky
Co je dobré vědět o používání silic

Při používání silic jsou rizika minimální. Obecně platí, že bychom se měli vyvarovat vysokých koncentrací a vždy se podrobně seznámit s účinky jednotlivých silic.

Esenciální oleje Saloos jsou naprosto bezpečné a neobsahují žádné škodlivé látky, protože:
 • se získávají výhradně z rostlin a nejsou nijak chemicky upravovány.
 • obsahují 100% čistých přírodních látek. A hledali byste takové sloučeniny, jako je benzen či formaldehyd, například v levanduli, eukalyptu nebo růži?
 • esenciální oleje, se kterými firma Saloos pracuje, se používají také ve farmacii, kde jsou součástí řady léků.
 • i při výrobě dalších kosmetických produktů této značky jsou používány výhradně stoprorocentní čisté esenciální oleje.

Můžete si tedy být jisti, že esenciální oleje Saloos zdraví neškodí, ale naopak mu prospívají  - na rozdíl od některých výrobků na trhu, které obsahují karcinogenní látky jako je benzen či formaldehyd, škodlivé chemické sloučeniny jako je třeba toluen či  které uvolňují alergeny a dráždivé látky. Jedná se např. o některé spreje nebo vůně vyrobené na bázi gelu a emulzí, vonné svíčky či tyčinky.

Aromatické kompozice

Kromě čistých rostlinných silic nabízí Saloos i celou řadu směsí - od Antitabáku až po Vánoční hvězdu. Aromatické kompozice jsou tvořeny tak, aby harmonizovaly vůni a účinek silic, provoněly domov či pracoviště a navodily příjemnou atmosféru.